Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chilton v kostce

15. 8. 2008

 

Obrazek

Chilton

 

Známá soukromá škola Chilton se má nacházet v Hartfordu. Což je asi tak půl hodina jízdy autobusem od Star Hollow. Chilton je nejen soukromá škola, ale také velmi prestižní a uznávaná. Má ovšem velmi vysoké školné, které si nemůže jen tak někdo dovolit. Obrazek

 

Ředitelem školy je přísný Hanlin Charleston. 

 

Na škole nalezneme různé spolky, kroužky a zájmové činnosti.

 

Můžete se stát redaktorem ve školním časopise Frenklin, nebo jít zasedat do senátu. Nalezneme zde také tajné společenství, napr. Nabobky (ty mají ve školní jídelně vymezen svůj stůl). Když máte rádi sport zajděte si do tělocvičny, kde si určitě rádi zašermujete.

 

Na Chiltonu se koná spousta akcí: různé přednášky, divadelní představení (různé adaptace Shakespearových děl), každoroční prodej pečiva, soutěžní diskuze atd ...

 

Absolventi Chiltonu se většinou dostanou i na prestižní Obrazekuniverzitu, napr. na Yale, Harvard, Princeton atd...

 

Každý student musí chodit oblečen ve školní uniformě a knihy mít obaleny ve stejném CHILTONSKÉM obale. Každý student má také svojí vlastní skříňku.

 

Oblíbeným profesorem na Chiltonu je Max Medina, který učí Anglickou literaturu. Další předměty jsou podobné předmětům na gymnáziu (matematika, fyzika, dějiny, biologie...). Mají tam ovšem také např. politiku a ekonomiku.

 

Chilton pro své studenty také zajišťuje letní školu, kde si můžete rozšířit svoje schopnosti a do životopisu si zapsat také různé charitativní práce (práce na stavbě).

 

Obrazek

Mramor na chodbách je 200 let starý a chodila po něm už Heriet Beecher-Stowe. Chiltonské zábradlí daroval Robert Frost a lustr byl prvně slavnostně rozsvícen Thomasem Edisonem.

 

 

Obrazek

 

Obrazek

Nádherná budova školy Chilton je ve skutečnosti Greystone Mansion "tedy asi Greystonský zámek", který také můžete znát jako Doheny Mansion "Dohenský zámek". Je to zámek ve stytu Tudor. Nachází se v Beverly Hills (Kalifornie). Byl dostaven roku 1928 na návrh Gordona Kaufmanna. Beverly Hills odkoupila panství roku 1965 a v roce 1971 se stal městským parkem. Dům je často používán k potřebám filmařů.

 

 

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2021 >>